Matt Black z grantem W. Eugene Smith

Jest mi bardzo miło, że Matt Black, którego kilka tygodni temu Wam polecałem, otrzymał własnie tegoroczny grant fundacji W. Eugene Smith Grant in Humanistic Photography za cykl “Geography of Poverty“.

Przy tej okazji przeglądnąłem portfolio Matta i jestem pod dużym wrażeniem. Nie tylko przez poruszane tematy, ale także wypracowaną estetykę obrazu i konsekwencje w realizacji tego wszystkiego. Strona autorska http://www.mattblack.com/ od razu określa z kim mamy do czynienia. Tworzone zdjęcia nie są jedynie chwilową zachcianką. Matt to fotograf. Z krwi i kości i nagroda nazwiska Eugene Smith należała się bezsprzecznie. Można nie lubić takiej estetyki, tego ziarna, tego surowego wyciśniętego z rawów klimatu, ale mnie to akurat bierze. Lubię takie podejście. Określone od pierwszego kadru, soczysto soczyste.

Matta możecie śledzić na Twitter @MattBlack_Matt i Instagram @mattblack_blackmattfot. Matt Black, “Dust To Dust” – wybrane zdjecia

piotr biegaj, iczek

Z fotografią żyję, budzę się i zasypiam by znowu się obudzić. Fotografia ciekawi mnie, złości mnie i zdumiewa pomimo upływu lat i ujęć. Ten blog, to cześć moich zmagań z fotografią zamknięta nie tylko w zdjęcia, ale też teksty. Zapraszam!

Znajdź mnie: