fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Geography of Poverty

Z olbrzymim zaciekawieniem oglądam i śledzę wybrane przez TIME esseje fotograficzne każdego miesiąca. Pod tym linkiem możecie zobaczyć co robi się w wydarzeniówce i nie tylko na świecie: http://time.com/tag/photojournalism-links/

Z duża uwaga przyglądam się naturalnie tym najbardziej znanym nazwiskom. I niezmiennie uważam, że jak sie ma oko, to się ma. I obojętnie jaki temat się robi, to się go robi albo dobrze, albo bardzo dobrze. Przykładem James Nachtwey. Związany z TIME udowadnia, że po prostu jest dobrym fotografem. Materiał z Rohingya nie jest spektakularny, zapewne nie dostanie WPP, ale jest doskonałą, rzetelną robotą.

Ale ten wpis poświęcony jest innemu materiałowi. Matt Black – “Geografia Ubóstwa“. Nie wiem czy widzieliście stronę tego “projektu”, ale jeśli nie to zachęcam. Ja się tutaj rozczulam wprawdzie nad walorami estetycznymi samego wpisu, strony www i wyglądu, ale oczywiście trzewiami tego jest treść. Zapraszam abyście weszli głębiej w ten materiał. Sposób podania go ułatwia to nam. Cudowne powiązanie najnowszych technologii z zawartością. I tak to powinno działać. A zdjęcia Matta, cóż… klasa. Klasa!

 

A journey through forgotten America

fotopropaganda blog o dobrej fotografii