Chopinowskie foto

Chopinowskie foto 1024 683 FotoPropaganda

Od razu powiecie, że te zdjęcia są bardzo amatorskie. Takie niedbałe i niedopracowane. I zapewne będziecie mieli rację, ale czy przez to nie wydają się wam szczere? W końcu to tylko dokumentacja. Tylko, a może aż. W każdym razie szalony sposób ich podania sprawia, że odczuwa się trochę te nerwowe momenty. Gdyby choć trochę w tym konsekwencji i zastanowienia się większego, to naprawdę byłoby ciekawie :)

Generalnie rodzi się we mnie pytanie, co jest najważniejsze w fotografii muzyka, w tym pianisty? Nie patrzmy przez chwilę pod kątem konkursu, bo tutaj fotografuje się pewne emocje związane z uczestnictwem, ale co jest ważne u pianisty. Dłonie. To na pewno. Tylko ileż można robić zdjęć dłoni pianisty? Pewnie sporo, skoro powstała strona: “Top 10 photos pianists showing their hands”. No cóż w sieci jest ponoć wszystko. Ja jednak mając kilka nieudanych prób sfotografowania muzyków, muszę się Wam przyznać, że nie ma lepszych kadrów grającego pianisty,, z lepszym klimatem i światłem niż w cudownych kilku minutach Ballady nr 1 g-moll op. 23 z filmu “Pianista”.

1 komentarz
  • kasta

    1. Co do zamieszczonych fotek Z.Gąsiorowskiej powiedziałabym ,,Naturalność kontra niedopracowanie,, , co w efekcie wzbudziło we mnie wzmożone zainteresowanie…
    2. Film niezapomniany…po całości…
    3. A co do zmiany formy bloga… wydaje się być bardziej przystępny /zwiedziłam galerię bardziej szczegółowo/ ;)

Komentowanie zamknięte.