fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Flaga NG

Nie wiem czy słyszeliście o tym fakcie, bo ja trafiłem na to przypadkowo, zresztą ilość wyświetleń filmu pokazuje, że raczej wydarzenie było niszowe… i to nie tylko z racji kameralności miejsca wręczenia – ale Tomasz Tomaszewski odebrał z rąk redaktor naczelnej NG Polska Martyny Wojciechowskiej flagę 125-lecia National Geographic. Jak widać na zdjęciach z linka flaga przysługuje też piłkarzom, bo cytując motto – jest ona przyznawana: W dowód uznania ich wkładu w historię, społeczeństwo, politykę i podróże..

Wręczenie flagi Tomaszewskiemu zostało sfilmowane, a dodatkowo fotograf odpowiedział krótko na kilka grzecznościowych pytań swojej młodszej koleżanki.

Zapraszam do posłuchania.

Jednocześnie korzystając niejako z okazji bycia w domu Tomaszewskiego, nie mogło obyć się bez pytania o fotografię i zagadnienie fotografii w NG. Oto poniżej wiec, krótki i zwięzły instruktaż jak zostać fotografem NG i robić zdjęcia, które potem m.in. mają szansę zostać nagradzane w konkursach organizowanych przez to pismo i nawet drukowane na łamach tego dbającego o jakość obrazu pisma.

Myślę, że wprowadzono mnie w spory dysonans pomiędzy tym, co jest promowane jako dobra fotografia przez NG Polska ostatnio, a tym, co Tomasz Tomaszewski uznaje za dobrą fotografię. A może się tylko po prostu mylę.

Dodatkowo dla tych wszystkich, którzy pozyskają (sic! – cyt. ze strony NG!) i wydrukują sobie flagę NG (tak, dobrze czytacie – wydrukują!), pismo przygotowało kolejny konkurs. Szczegóły TUTAJ.

4 komentarze

  • Ładnie znalazłeś te filmy. No i dalej brniemy w niezrozumiałe dywagacje odnośnie tego, czym jest autentyzm fotografii…

  • trzeba było “się pomodlić” – wszystko jasne. okazuje się, że bez sensu były te wcześniejsze dyskusje skąd te nagrodzone zdjęcia.

  • wszystko schodzi na psy, Koudelka zapytany kiedyś dlaczego juz nie fotografuje Cyganów lub jak kto woli Romów odparł, że nie interesują go tacy Cyganie, że zmienili się i oni i świat ich otaczający !

    Co by nie mówić Tomaszewski kiedyś w czasach dinozaurów i pterodaktyli też fantastycznie fotografował Cyganów !

    Szkoda że wszystko zmierza tylko do plastiku i komercji ale co tam czas se kupić flagę ;P

fotopropaganda blog o dobrej fotografii