fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Gdańszczanie na kolodionie – dziś!

Tak trochę w ostatniej chwili, ale gdybyście mieli czas dzisiaj (wtorek, 23 lipca), to o 18:00 zapraszam na wernisaż prac kolodionowych tripletu: Ubysz – Nowicka – Wolter.

Długi Targ 39/40. Szczegóły TUTAJ.

Clipboard01

3 komentarze

 • Byłem i z lekka wyszedłem zdumiony. Może bardziej zawstydzony. Najwiekszym wrogiem kolodionu jest forma. Potrafi zabić treść, której w kolodionie zazwyczaj jest niewiele :)

  Autorzy pomysłu prostego, który zawsze się w sumie sprawdza, postanowili zabić swój projekt w warstwie prezentacji. To, jak podano widzom zdjęcia podczas dzisiejszego wernisażu woła o pomstę do nieba! Tak to można prezentować instagramy i to te słabsze.

  Kilka dużych ram z jednym ‘paspartu’ z wyciętymi okienkami pod kolodiony, które przykryte w całości na bokach wyglądały jak jakieś słabe wyduki z drukarki. SZKODA!
  NAprawdę cały pomysł został tym samym spalony w warstwie podania go widzom.

  Kompletnie na nikim nie robi bowiem wrażenie taka prezentacja tej techniki! Nie widac kompletnie o czym jest cały ten szum wokół kolodionu. Fatalnie!
  Co do treści trudno coś powiedziec, projekt był jasny i prosty i w sumie nie ma sie czego czepić.
  W warstwie technologicznej… im mniejszy format płyty, tym większej wymaga atencji mam wrażenie. Nie robiłem nigdy nic mniejszego niż 8×10 więc nie bedę się wymądrzał. Generalnie nie jest źle. Fotki niektóre ostre jak żyletka.

 • Byłem tam.. 10 minut.. podzielam, forma prezentacji tragiczna :/

 • mysle, ze problemem tej techniki jest to, ze przyslania czesto oczy na rzeczy w fotografii wazne. Np. swiatlo, kadr, pomysl… Patrze tak na podane wyzej miniatury i utwierdza mnie to w tym przekonaniu. Mam wrazenie, ze gdyby tak wiekszosc kolodionow bylo zrobione na zwyklym negatywie, to bylyby to nic nie warte pstryki, z tragicznym oswietleniem. I chyba tutaj nie jest inaczej.
  Ale zapewne procent udanych zdjec na zwyklych negatywach jest podobny, tyle ze nikogo to specjalnie nie podnieca ;)

fotopropaganda blog o dobrej fotografii