fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Jak stać


Cóż. Wiele napisano i wiele wyjaśniano w kwestii jak  stać podczas robienia zdjęć. Generalnie można je stosować albo ufać swojemu balansowi ciała i stale rosnącym czułościom, które umożliwiają fotografowanie z ręki przy świetle świeczki :)

Jednak przeglądając blog Sartorialista, nigdy nie mogłem wyjść z podziwu nad wspaniałymi, naprawdę przecudownymi pozami fotografów kobiet. I absolutnie nie jest to ironiczne. Wręcz odwrotnie, ja zazdroszczę im balansu. Me stare, zwisające już ciało po prostu samo z siebie trzyma bezustanny balans, bo wystaję nad ziemię bardzo niewiele i płaska podeszwa trzyma mnie jak niedźwiedzia w dobrym kontakcie z podłożem. Tymczasem, wbijcie się w takie ciuszki i buty panowie i sprawdźcie ile jesteście warci z całym tym Waszym sportowym przygotowaniem.

No i ten styl! Kurcze, co by nie gadać, to widok standardowego reportera prasowego w pracy raczej ZDECYDOWANIE odbiega od poniższych przykładów w kwestii ubioru :) Oj tak, ja wiem.. wygoda, poręczność i dobre rozłożenie ciężaru na plecach to jest najważniejsze. A ja powiem tak… zdecydowanie bardziej dałbym się sfotografować takiemu reporterowi niż takim świetnie zbalansowanym do pracy w terenie… :)

Czyż nie piękne? Swoją drogą jak tak dobrze przyjrzeć się, to te ciuszki są idealne. Nie ograniczają ruchów, buty na niskim obcasie. Wygodne rozciągliwe spodnie. Uważam, że to ideał nowoczesnego i aktualnego z modą fotoreportera.

fot. Sartorialist

 

fot. Sartorialist

fot. Sartorialist

 

 

1 komentarz

fotopropaganda blog o dobrej fotografii