Dogorywanie

Dogorywanie 150 150 FotoPropaganda

Niestety mam wrażenie, że filmowcy będą musieli wymrzeć. Wolno acz nieuchronnie, pojawiają się kolejne komunikaty producentów materiałów srebrowych o wycofaniu produkcji. Tym razem na szafocie cyfrowego plastiku położono ulubioną przez przyrodników Velvie 100F i niezwykle kiedyś pożądany materiał Velvia 50. Znikną formaty:

  • Velvia 100F –  35mm, 120, 4×5
  • Velvia 50 – 4×5 i 8×10

Tłumaczenie zawsze to samo… nie opłaca się z powody cyfrówek.

A ja znowu kupiłem aparat na filmy i to 120. I co teraz…? Ech… skutecznie mnie się odwodzi od wąchania rozerwanego opakowania filmu 120. Od tego śliskiego dotyku błony na palcach. Od męczenia się z włożeniem poprawnie kasety. Od ślinienia końcówki wyciągniętego filmu posmarowanego gumą arabską  i zaklejania go na filmie. Od gromadzenia pustych szpulek w” nikomuniepotrzebnym” kartonie. Od namacalnego dowodu istnienia tego, co uroiłem sobie w głowie i przełożyłem na kadr. Na fizyczny kadr na fizycznym kawałku celuloidu posmarowanego srebrem! Wrrr !

Przypomnę, że nowy materiał “nowa” Velvia 50 został zaprezentowany na targach PMA w Las Vegas w 2007 roku. Tylko 5 lat temu! :) Krótkie życie :(

5 komentarzy

Komentowanie zamknięte.