fotopropaganda blog o dobrej fotografii

20 na 24 od Tima

O tym fotografie i jego projekcie pisałem nie raz. Tim Mantoani wydał właśnie książkę, album poświęcony swojemu projektowi. Pomysł był prosty – sfotografować sławnych fotografów z dziełami ich życia. A wszystko to z użyciem wspaniałego i obezwładniającego mnie samym wyglądem aparatu Polaroid 20×24.

I tak oto Tim zwieńczył swe dzieło wydawnictwem “Behind Photographs” , które z pewnością zanabędę! Tymczasem polecam Wam przypomnieć sobie jak robił to Tim. Najwięcej samych zdjęć znajdziecie u Niego na stronie: http://www.mantoani.com/ a na blogu relacja z imprezy w dniu wydania albumu.

Jak wygląda album w środku można zobaczyć przez stronie Studia 20×24, które od wielu lat promuje modę i wskrzesza skutecznie aparat ten dla artystów:

7 komentarzy

  • A ty z którym zdjęciem byś stanął przed 20×24? Sporo muzyków na tych zdjęciach. Zwróciłem też uwagę na jeszcze jeden aspekt – prezentacja. Jakie te wszystkie odbitki są obrzydliwie doskonałe!

    • No właśnie Jarek, w sumie to dobry temat. Czy masz swoje najlepsze zdjęcie? Czy umiesz wskazać dzieło życia? Ja mam ulubione, ale czy najlepsze? :) A ty?

  • Mam nadzieję, że album jest w formacie 20×24 cale…

  • a ile można zrobić dobrych zdjęć w ciągu życia? jedno, dwa, góra trzy – kiedy jest się wybitym.

  • Może włożę kij w mrowisko, ale wydaje mi się, że jakoś tak wieje patosem. W życiu, tak mniemam, można zrobić i tysiąc dobrych zdjęć. Albo nawet ze trzy tysiące. Można też nie zrobić żadnego.
    Mam też nieodparte odczucie, że kilka moich fotografii, to zdjęcia życia kogoś innego….

  • Pytanie co jest zdjeciem zycia – czy zdjecie naprawde dobre, czy tez takie ktore dla nas samych bylo jakims kamieniem milowym?

  • o tak kamieniem na pewno :) Piotrze nie ponaglam, ale lubie kiedy zamieszczasz nowe posty. Motywujesz mnie do dzialania a tymczasem znikasz jakos tak na dlugo.

fotopropaganda blog o dobrej fotografii