fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Ruslan Lobanov

Czy to jest waszym zdaniem po prostu kicz czy może nieudolna podróbka Helmuta Newtona, a może po prostu dobry fotograf!? Mam z nim problem…

Zdjęcia Ruslana Lobanova TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

 
Aaa…znalazłem jeszcze taki backstage:
 

 
I też:

15 komentarzy

 • W zasadzie to mam podobny problem ;) Kilka jego zdjec jednak bardzo mi sie widzi.

 • Hmmm, też ostatnio dodałem go do obserwowanych na MaxModels. Czekam co dalej. :-)

 • Problemu też nie mam, tylko czekam w którą stronę pójdzie. Póki co jest dużo subtelniejszy od mistrza. A jak daleko od kiczu? Nie mnie oceniać…

 • Mądrzy mówią, że wszystko już zostało kiedyś powiedziane. Dziś odróżnić się możesz własnym stylem, charakterem, “osobowością” (słowo wytrych).
  Co ma zrobić biedny fotograf/poeta/malarz, by nie narazić się na zarzut kopiowania mistrzów? Może po prostu robić swoje? Konsekwentnie i stylowo. Opowiadać znane ludzkości uniwersalne prawdy.

 • powierzchowne i nijakie, pod publiczkę, dla której estetyka harlequina plus cycki to himalaje emocji. Pomimo pozorów do Newmana to tutaj lata świetlne.

 • Igorze, nie to żebym się czepiał, mowa była o Newtonie nie o Newmanie natomiast rok świetlny to jednostka odległości :) Zdjęć pana Ruslana (ciekawe, czy jedna z tych pań to Svietlana;)) na tym etapie mojego rozwoju nie rozumiem ale może za rok się okazać, że będą dla mnie objawieniem… albo knotem ;)

 • A ja mam takie oto zdanie…. że jak wybiore sobie z 10 sztuk, takich w stylu Newtona, to nawet, nawet… ale zaraz potem wpada mi do oka taki faktycznie Harlequin (cyt. Igor) i zaczynam wątpić…
  W sumie spory dysonans poznawczy mi funduje ten artysta… co nie zmienia faktu, że porządnie te “cycki” fotografuje…. :)
  To zdjęcie z lodami i małym chłopcem, które wybrałem w galerii powyżej – to naprawdę fajna robota, nie powstydziłby się Newton z pewnością… Co tam Newton.. ja bym się nie powstydził.. choć czepiał bym się ułożenia głowy modelki…:) [oj musiałem] :)

 • Bo on jest sprytny. Część robi pod koneserów a część pod… Taka męska ……. [cenzura] (jak sam Newton ;-)
  Tak czy siak, na pewno jest z czego wybierać i kilka kwiatków ma takich, że zielenieję z zazdrości.

 • http://500px.com/Lobanov ?

  mam zwyczaj dzielic zdjecia na te, ktore mi sie podobaja i te ktore nie. ideologie pozostawiam tym, ktorzy zamiast focic piernicza ;)

  Łobanow mi sie podoba. ale ja pocztowkograf jestem i na foceniu …… [cenzura – “pup”] sie nie znam ;)

  a propos ww. 500px, bo stad rzeczonego znam (Łobanowa, no bo nie iczka) – jest tam jeszcze kilku innych cyckografow, ktorzy mi podchodza. zreszta, to w ogole jest jedna z ciekawszych ostatnio publicznych “galerii” foto…

 • Inny niż Newton, coś ta fotografia ma w sobie, ale personalnie – nie dodałbym go do listy autorów ulubionych.

 • Do you sell high quality prints posters of your work? I was interested in Anna Sbitna prints.

  thanks!

fotopropaganda blog o dobrej fotografii