fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Konkurs banalny

Moi drodzy, chcąc Was trochę rozruszać pomyślałem o konkursie. Wiadomo powszechnie, że nic tak nie mobilizuje do uaktywnienia się jak nagroda lub nawet sama wizja otrzymania nagrody. Cóż ja mógłbym Wam zaproponować poza pracą rąk mych własnych…?:) Ale z drugiej strony jak zaoferuje portret w kolodionie, to nie będzie to dobry haczyka dla tych spoza regionu mego.
Tak więc pomyślałem, że poza samym portretem na czarnym szkle, zwycięzcy proponuje także te dwie książki, które opisywałem ostatnio.

A teraz do meritum. O co chodzi?

Otóż wpadły mi w oko ostatnio dwa zdjęcia. Właściwie to jedno z nich przywróciło mej pamięci inne i ruszyła lawina. Zaczęło się od tego zdjęcia:

Zaraz też w głowie ujrzałem odnośnik do zdjęcia Stephena Shore’a:

Stephen Shore

i kolejnego tego autora:

Potem jeszcze gdzieś w zakamarkach skojarzeń wygrzebałem poniższych autorów:

No właśnie. A tematem konkursu jak łatwo się domyśleć jest: “KRZESŁO”.

Zasady są proste…

  1. W komentarzach do tego posta każdy ma prawo wstawić jeden link do jednego zdjęcia krzesła swoje autorstwa. Proszę aby to nie były linki do galerii całych, ale do konkretnego zdjęcia. To pozwoli tez wszystkim zobaczyć jakie zdjęcia będą w konkursie.
  2. Ponieważ idą wybory, a ja nie za bardzo wierzę w demokratyczne mechanizmy, to wyboru zwycięzcy dokonam wyłącznie ja na podstawie przesłanych linków.
  3. Ostateczny termin nadesłania linka, to 12 września. To jest szybki konkurs jak widzicie. Ale śmiem twierdzić, że takie wytrawne towarzystwo pojawiające się tutaj zapewne posiada w swoich archiwach niejedno zdjęcie tak banalnego obiektu jak krzesło :)
  4. Wyniki podam 13 lub 14 września.

No to chyba tyle. Uczulam, że tematem jest krzesło, a nie ktoś na krześle… to ważne!

Nie ma żadnych ograniczeń poza jednym w sumie: to ma być zdjęcie. Nie obrabiane cyfrowo (poza tą formułką o zabiegach kontrastu i poziomów) i nie grafika.

Zachęcam do udziału i powodzenia. Mam nadzieję, że się zmobilizujecie.

71 komentarzy

fotopropaganda blog o dobrej fotografii