fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Pani na Piotra

W Gdańsku przy ul. Żabi Kruk jest kościół Piotra i Pawła. Jest to jeden z ostatnich kościołów w Gdańsku, który po wojnie nadal nie został do końca odrestaurowany. Chyba dlatego, ze mieści się na uboczu głównego nurtu życia miasta.
Przy tej samej ulicy, dokładnie 14 kroków 10-letniego dziecka od progu klatki do progu bocznego wejścia do lewej nawy kościoła, mieszka moja babcia. Spędzałem u niej połowę dzieciństwa gapiąc się jak pustułki wiją gniazda na dachu kościoła i polują na gołębie. Roku pewnego, pamiętnego pojawił się tam również sokół wędrowny, co stało się wydarzeniem dla całego bloku :)

Jakieś 25 lat później przy Żabim Kruku 14, trochę dalej od kościoła, otworzyłem swoje pierwsze atelier. Miejsce, gdzie realizuje się jakoś tam twórczo. Po prawie 3 latach działalności uważam, że decyzja podjęta z Darkiem o zrobieniu studia było najważniejszym krokiem w dalszym moim rozwoju fotograficznym.

Jakoś się więc ta ulica Żabi Kruk i te rejony dziwnie przeplatają w moim życiu. Zresztą nazwa atelier – Kumaka Studio tez nawiązuje do tych rejonów.

W każdym razie… tak jakoś mnie naszło na podsumowania. Może to z powodu dzisiejszego dnia…!
Czekam, aż mi wszyscy złożycie eleganckie życzenia imieninowe..!
:):):)

 

10 komentarzy

fotopropaganda blog o dobrej fotografii