fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Spotkanie z Jureckim

Wszyscy, którzy lubią trochę poteoretyzować o fotografii, powinni udać się w najbliższy piątek, tj. 13 maja do Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku przy Korzennej. Pojawi się tam o godz.: 18:00 Krzysztof Jurecki.

Miałem już okazję być na Jego spotkaniu parę lat temu w Sopocie i niestety nie wspominałem go dobrze, ale ufam i wierzę, że obecna tematyka i organizacja spotkania będzie zdecydowanie lepsza :) Poza tym, okazuje się, że w Polsce naprawdę niewiele osób “siedzi” w zagadnieniach teoretycznych polskiej fotografii tak głęboko jak Krzysztof. Już sam ten fakt przemawia za poświęceniem kilku chwil na posłuchanie i, mam nadzieję, dyskusję.

Krzysztof prowadzi tez blog poświęcony tym zagadnieniom: Jureckifoto
Spotkanie organizowane jest przez Trójmiejską Szkołę Fotografii w ramach cyklu: Spotkanie z Mistrzem. Fajnie, że to ciągną i że im się chce!

3 komentarze

  • Oki, będę
    K.J.

    p.s.Co do Lecha, to sprawy mają się tak. Zdjęcia wybierałem ja i Magda Świątczak do określonej przestrzeni w galerii, tak, aby zaprezentować całą twórczość od 1978. Sadzę, że każdy pokazany w tak dużej czasoprzestrzeni może dla kogoś okazać się “różny”. Dla mnie jest wciąż ten sam i zawsze go ceniłem, od końca lat 80. XX wieku

    dodane przez iczek:
    (ponieważ Krzysztof nie podał źródła do którego odnoś się druga cześć Jego komentarza – linka TUTAJ dla ciekawskich.

fotopropaganda blog o dobrej fotografii