fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Shannon Richardson

Nie wiem czemu jeszcze tego autora nie ma w moich Polecanych, ale szybko nadrabiam. Pisałem o nim chyba już kilka razy w poprzedniej wersji bloga. Jest teraz i pewien dodatkowy powód, bo Shannon umieścił do kupienia na Blurb swój album ze zdjęciami słynnej Route 66. Wydanie wygląda świetnie, sama okładka jest wyśmienita, ale cena trochę kurcze nie na moją kieszeń – prawie 140usd. Jak za wydawnictwo Blurb to sorry, ale nie skuszę się. Natomiast fotografia !!!! Pierwsza klasa.

Shannon nie tylko potrafi złapać trochę Shorowego klimatu miejsca, ale przede wszystkim robi portrety. Miodne! Czyste! Prawdziwe! Schludne. Czyli dokładnie to, co tygrysy lubią najbardziej. A ja ryczę jak tygrys widząc taką robotę fotograficzną. Spokojną, precyzyjną i przemyślaną. Ech… łezka w oku się kręci, że tak niewielu w Polsce fotografów jest tak uczulonych na portret w takim stylu… na palcach jednej ręki… :(

Dlatego polecam tutaj ten fragment jego twórczości, jednocześnie zachęcając po raz kolejny aby odwiedzić jego miejsca w sieci: Flickr i WWW.

Autor zdjęć – Shannon Richardson:

2 komentarze

  • miałem w swoich dłoniach kilka blurbowych książek – uważam że to bardzo nietrafiony sposób na publikację swoich prac, ponieważ jakość druku zabija całą przyjemność oglądania, co w połączeniu z ceną 140 dolarów, może zepsuć nam wieczór który zaplanowaliśmy sobie na zapoznanie się z albumem.

fotopropaganda blog o dobrej fotografii