Chamonix

Chamonix FotoPropaganda

Do rąk mych trafił wczoraj prześlicznej urody aparacik. W sumie to winienem go nazwać fachowo large format folding camera, bo to wszak 4×5 cala. Konstrukcja zdecydowanie inna niż ShenHao, którego z sentymentem wspominam. Tym razem konstruktorzy z Chin przyłożyli się do rozwiązań bardzo precyzyjnych. Aparat jest zdecydowanie bardziej dokładny i konkretniejszy. Przy tym, nadal zachowuje cudowną drewnianą delikatność i lekkość.

Chamonix 45n-1, bo o nim mowa, to produkowany współcześnie (obecnie nowa wersja 45n-2) w Chińskiej manufakturze aparat. Owa manufaktura robi praktycznie wszelakie rozmiarami aparaty wielkoformatowe oraz osprzęt do tychże. Zamówienia należy składać z półrocznym wyprzedzeniem !:) Ceny są o jakieś 40% wyższe od Shen, przede wszystkim ze względu na większa ilość użytych metali i inną technologię.
Czy aparat się sprawdzi…? No cóż. Sam jego wygląd i feeling daje pełną satysfakcję. Polecam maniakom ten aparat. Dodatkowo wyszperałem kilka zdjęć z fabryki/manufaktury. Zdjecia ze strony producenta: http://www.chamonixviewcamera.com

12 komentarzy

Komentowanie zamknięte.