fotopropaganda blog o dobrej fotografii

One >> Two >> Sri Lanka

Jak część z Was zdążyła zauważyć, a także i już pogratulować (za co serdecznie dziękuje wszystkim!), trafiło się ślepej kurze ziarno i doceniono jeden z moich portretów. Jest mi o tyle przyjemnie, że…

Po pierwsze:

– organizator zadzwonił do mnie na kilka minut zanim ogłosił wyniki w sieci, co się praktycznie już nie zdarza w Polsce!

Po drugie:

– konkurs był organizowany przez firmę prywatną, a co za tym idzie obawiałem się bardzo, że cel jest jasny (marketingowy) i szansę będą miały jedynie produkcje robione pod tym kątem, a okazało się (patrząc na trzy nagrodzone prace), że jednak zupełnie inne kategorie chyba decydowały (co mnie mile łechcze)

Po trzecie:

– nagroda jest dla mnie tak egzotyczna, a padający śnieg tak nierealny przy tejże, iż cały czas szczypię się pod stołem w udo, czy aby to prawda.

W końcu wypada mi wspomnieć o jaki konkurs chodzi… 4. Konkurs fotograficzny Dilmah (temat: Portret). Nagrodzoną pracą jest ambrotyp Tomasza:

Jeszce raz dziękuje za wszelkie gratulacje..

12 komentarzy

 • Mnie podoba się Pani z fotografii nr 2, no ale pewnie Mors urodą i karnacją bardziej pasuje do Sri Lanki:)

 • Miło było ujrzeć Twoją pracę poza Twoją stroną… Gratuluję!

 • Gratulacje !!! Z pracy która zajęła drugie miejsce faktycznie bije niepokój.

 • Gratulacje Piotrze! Ważne jest także w kontekście wypowiedzi Witolda Kanickiego na moim blogu. To jest portret o dużym potencjale psychologizmu, a jakiego poszukuje się od początku. I mokry kolodion w większym stopniu daje takie możliwości. Ta technika jest stworzona jest dla portretu!

 • O rany., Gratulacje!
  To znaczy że warto wysyłać swoje zdjęcia nawet na konkurs herbaciany :-D
  W mojej okolicy ostatnio producent margaryny też zorganizował konkurs, ale nic nie zdradzę bo na pewno Iczek wysłał byś zgłoszenie i bym przepadł z kretesem :-/

 • Gratuluję, tym bardziej że jak się okazało drugie miejsce nie było do końca uczciwe, ale organizatorzy i tego błędu nie bali się naprawić:
  http://www.fotopolis.pl/index.php?n=12104

  ale mimo to na stronie organizatora nadal widnieją prace nagrodzone pierwotnie. Ciekawe, że informacja trafiła na jakiś portal, a na stronie konkursu tego nie zaktualizowano.

fotopropaganda blog o dobrej fotografii