Uwaga! To jest REKLAMA > E-Plener

Uwaga! To jest REKLAMA > E-Plener 150 150 FotoPropaganda

Zasady tego bloga są proste. Nie reklamuje niczego za kasę. Toteż poniższy link jest reklamą za darmo :)

A ponieważ nie posiadam zgody na publikacje tych “zdjęć”, podaje tylko link i zachęcam wszystkich do zaglądnięcia i czerpania pełnymi garściami z pomysłów. Uważam, że stowarzyszenie fotografów ślubnych powinno przyjąć autorów od razu jako członków honorowych.
Ja nadal leżę pod stołem.


19 komentarzy
 • Maciej

  żądam od Ciebie jako właściciela bloga rekompensaty za okulary, które pewniakiem będę musiał zacząć nosić…

  i spróbuj po oglądnięciu czegoś takiego zacząć wykład o fotografii jako współczesnym medium artystycznego przekazu…

 • jarek

  I kolejny kamyczek do upodmiotowienia kulturowego fenomenu fotografii slubnej i to w najgorszym wydaniu. Nie ma czegos takiego. To jest zwykla fotografia uzytkowa, calkowicie niewarta jakiejkolwiek uwagi. Kiedys robilo sie po prostu zdjecia na slubie i nikt nie poswiecal na to wiecej czasu niz koniecznie potrzeba. Kicz nie kicz, monidlo na sciane, zdjecia do albumu. Teraz jest bardziej barokowo i co. I nic. Niech se ludzie robia te zdjeia. Ba! Cieszcie sie, ze mozecie zarobic nawet na tym kase i to w dodatku robiac zdjecia, ktorych nie trzeba sie wstydzic, ale czy koniecznie musimy o tym rozmawiac. Jak otworze zaklad produckji bron, i zrobie zdjecia do katalogu, to czy bedziecie o nich dyskutowac, i to jeszcze w kontekscie “wspolczesnego medium artystycznego przekazu”? :-P

 • hubert

  Uważaj iczek na takie odsyłacze. Ostatnio jak się wczytałem w ustawę ochronie praw autorskich (m.in zasady rozpowszechniania utworów bez pisemnej (!) zgody autora) to się przeraziłem. I piszę to nie po to by straszyć, ale ostrzec jak zgodnie z prawem prowadzić chociażby takiego bloga.

 • Maciej

  jarku a czy tworząc katalog nie starałbyś się zaprezentować swoje brona jak najlepiej? Reklama ma zachęcać, a nie odstraszać…

  Moim zdaniem kicz to zwyczajny przerost formy nad treścią co dokładnie można zaobserwować w tych obrazkach (bo inaczej tego nie potrafię nazwać). Można robić zdjęcia na ślubie, które będą zwykłą dokumentacją tego wydarzenia i nie będą one raziły w oczy tak bardzo jak prace fotograficzno-graficzne, które możemy oglądać w tym wpisie…

  Hubercie – dziękuję za informacje, sam ostatnio napisałem wpis, w którym posłużyłem się czyimś zdjęciem…

 • iczek

  Ale to jest publiczna strona w sieci i prawo cytatu chyba obowiązuje…?:)
  Poza tym, czy ja napisałem coś złego o tych “fotografiach”!? No w którym miejscu wyraziłem swoją opinię? :)
  Ja tylko podziwiam… i reklamuje za darmo.

 • iczek

  Jarek – takie brony to może być interes…
  Wiesz jak ciężko fotografuje się brony… chłopie!
  To nie jakiś tam street…. se każdy weźmie SX-70 i cyknie. Brona to brona. Konkret panie.

 • Arek

  Zobaczcie, to że ktoś uprawia taką fotografię, hmmm… jemu się podoba.
  Ale, że znajduje się rzesza chętnych, to już inne zjawisko.

 • hubert

  Jest popyt jest podaż. Widać nie każdy chce mieć portret z dużego formatu:) Kicz w narodzie ma się dobrze i nie ma sensu walczyć z wiatrakami.

 • PAwelK

  Iczku, czym Ty się zajmujesz do diaska …
  Weź sie lepiej do roboty i nie marnuj czasu !!!
  Rozdrabniasz się !
  Myslę, że czas zamknąć bloga i zająć się poważnie fotografią, inaczej minie Ci życie i nic z Ciebie nie będzie … Kim jesteś, kim chcesz być? Odpowiedz sobie na te pytania.
  pozdrawiam ze słonecznego Poznania
  PAweł K

 • PAwelK

  Macieju, tak, Piotr wie kim został … A mógłby być fotografem z “górnej półki”, ale traci czas na polemiki o dupie Maryni … np. z Tobą … z całym szacunkiem … szkoda

 • iczek

  Dżiz Paweł :) No wiesz, ja wiem, że drukuje u Ciebie i reklamuje, ale bez przesady. Aż na taką wzajemność się nie umawialiśmy :):)::)

  A tak poważnie, to nie rozumiem czemu w ten letni nadal czas nie wrzucić trochę na luzik…:) Przecież ja nie mogę cały czas pisać o tym jak cudownie jest sztukę uprawiać w zaciszu swego pokoju i szuflady :)

  Za ostatnie wydruki dziękuje, rewelacja jak zwykle…:)

  PS
  I tak nigdy nie dogonię członków ZPAF z Poznania… :(

 • PAwelK

  Piotrze, ja zwyczajnie ciepło myślę o Tobie, zwłaszcza w kontekście Twoich dokonań. Cenie to co robisz i martwi mnie jak trwonisz energię na niepotrzebne polemiki … Wiesz, że jesteś dla mnie niczym starszy brat.
  pozdrawiam Cię

 • Wacław Szydełko

  cytat z autora prac w powyższym linku: “UWAGA! Robię zdjęcia za darmo, płacisz tylko za pomysł sesji. Masz pomysł – zdjęcia gratis, płacisz jedynie za ich obróbkę.”

  Pytanie czy być Don Kichotem i całe życie walczyć z wiatrakami , czy Sanczo Pansą i mieć wy^&^%ne na wszystko :D ?

 • marcin|hernik

  Iczku, miałem z czystej ciekawości przyjemność zajrzenia do wnętrza jednego z ich zakładów w Warszawie pod pretekstem chęci zeskanowania średniego filmu. W prawdzie przeraziły mnie z wejścia oprawione w grube ramy prace znane ze strony firmy oraz wszechobecne portrety gwiazd światowego kina, oczywiście zgrabnie wyretuszowane, to wnętrze jak najbardziej przypomina już stare dobre pracownie fotograficzne.. Wszystko w stylowym drewnie i tonacji brązu. A z zaplecza wyglądały wszelkie rekwizyty ślubne, które na stronie podziwiać można.. : )
  Po tym jak udało mi się ‘wytargować’ skan jednej klatki 6×6 na 10zł (a przecież skanują na świetnym i wygodnym do skanowania skanerze dołączanych do fotolabów Frontier) wyszedłem w pośpiechu i oddaliłem się rowerem w stronę zachodzącego słońca.
  To pisałem ja, Marcin.

Komentowanie zamknięte.