Jim Megargee > printer z ideą

Dobre duchy podsyłają mi co jakiś czas naprawdę dobre materiały do poczytania. Ten należy do jednych z ciekawszych w ostatnim czasie.
Polecam wywiad z Jimem, który jest Mistrzem Printerem. Wywiad na temat filozofii fotografii srebrowej (analogowej) i wszystkiego co wokół tego. Naprawdę ciekawe.
Do poczytania na blogu Hippolyte Bayard.

Jeden cytat:

” With digital media you are placing ink on to a paper’s surface. With a silver gelatin print you are placing the image into the paper – not on top of the paper.”

1 komentarz

  • Witam, co do cytatu, to odnosi się on tylko do papierów srebrowych barytowanych, papiery srebrowe na podłożu polietylenowanym też “zatrzymują” obraz na powierzchni, podobnie jak wydruki i wszelkie labowe dziadostwa, stąd od lat wśród fineprinterów, to właśnie baryt cieszył się uznaniem, ponieważ dawał największą głębie obrazu, np “świętej pamięci” Agfa Brovira, stało kontrastowy, piękny baryt, lub KENTMERE FINE PRINT 3, mój ulubiony

piotr biegaj, iczek

Z fotografią żyję, budzę się i zasypiam by znowu się obudzić. Fotografia ciekawi mnie, złości mnie i zdumiewa pomimo upływu lat i ujęć. Ten blog, to cześć moich zmagań z fotografią zamknięta nie tylko w zdjęcia, ale też teksty. Zapraszam!

Znajdź mnie: