fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Artur Tabor w krainie Wiecznych Łowów

Dzisiaj dotarła do mnie przerażająca wiadomość –  Artur Tabor, jeden z najlepszych polskich fotografów przyrody zginał tragicznie 2 lipca podczas wyprawy do Mongolii  :(

W mojej fotograficznej podróży, miałem etap fotografii ptaków. Artur był dla mnie niedościgłym wzorem! Tworzył wspaniałe obrazy fotograficzne, a w ostatnich latach również i filmy przyrodnicze. Ostatnio z przyjemnością oglądałem jego udział w programie przyrodniczym “Dzika Polska”, który tworzył wraz z Tomaszem Kłosowskim.
To tragiczna strata dla braci fotograficznej.

Kraina Wiecznych (bezkrwawych) Łowów zyskała wspaniałego gospodarza, a my straciliśmy kolegę z pasją i darem piękna w sobie.

Nabożeństwo żałobne i złożenie prochów do grobu rodzinnego odbędzie się w poniedziałek 12 lipca o godz. 13.00 w Jedlni Letnisko koło Radomia.

Żal…

Z dedykacją dla Odchodzących…

Ohar

Krwawodziób

Łęczak

Siewka Złota
wszystkie zdjęcia – rezerwat Ptasi Raj, Wyspa Sobieszewska, 2003-2005, fot. iczek

5 komentarzy

  • Chciałam napisać coś mądrego i… brakło słów. Świat troche umarł razem z Nim.

  • Pogrzeb Artura Tabora, odbędzie się w poniedziałek (12 lipca) o godz. 13 w kościele w Jedlni Letnisko. Prośba do osób które przyjadą własnym samochodem – proszę nie parkować przy kościele lecz na położonym w pobliżu placu targowym.

  • W Parku Oliwskim trwa właśnie wystawa plenerowa zdjęć Artura… polecam. Ja wczoraj przez przypadek ją zobaczyłem. Urzekło mnie zdjęcie może nie gatunku wybitnie szczególnego, ale mam wrażenie, że cudownie złapane światło sprawia, że fota młodziutkiego zająca szaraka jest najwspanialsza…
    Można tez zapalić świeczkę pod tablicą informacyjną

fotopropaganda blog o dobrej fotografii