fotopropaganda blog o dobrej fotografii

MaleMEN czy MieliMEN


Pisałem kiedyś o tym wydawnictwie.
Teraz już mi się pisać nie chce, bo tylko śmiech pusty mnie ogarnia jak widzę tam te sesje fotograficzne. Z numeru na numer wygląda na to, że im się wkrótce suwak skończy w PS. I co potem!> :)

Dżizas… mamy XXI wiek… takie zabawy w PS były fajne jakoś tak w roku 2001. Czy naprawdę nie stać ich na porządną sesję FOTOGRAFICZNĄ, a nie sesję graficzną?

Bosz – rozpacz. Zobaczcie zdjęcia Tomka Sikory – powinni mu odszkodowanie zapłacić, ale jak znam życie to mu wmówili, że wyszedł świetnie… tak zimowo :)
Chryste!
To samo zresztą z, bądź co bądź, fajnym aktorem – Marcinem Dorocińskim… rany Julek.. :(

Jak nazywa się edytor tego pisma…?
Kto zamawia te sesje…?
Bo kto płaci to mnie gila… :)


16 komentarzy

 • Szukałem na stronie, ale nie mogę znaleźć kto się podpisał pod tymi zdjęciami (znaczy się fotograf).

 • Może mu wstyd zwyczajnie..?:)
  Poza tym.. .czym innym fotograf, a czym innym ten, kto to obrobił… :)

 • Taki trend widać. Obróbka podobna do popularnego ostatnio sposobu obróbki zdjęć ślubnych: kontrasty + przepały + sepia.

  Ciekaw jestem z drugiej strony jaki wpływ na efekt końcowy ma fotograf – bądź co bądź firmuje zdjęcia swoim nazwiskiem, a fotografia z taką ilością PS'a raczej nie świadczy dobrze o jego umiejętnościach.

 • A gdzie mozna popatrzec na wasze publikacje? Gdzie? Dlaczego nie wyslecie swojego portfolia do wydawcow, fotoedytorow? Dajcie im swoja oferte a moze w koncu cos sie zmieni.
  Komentowanie na blogach czyjejs pracy nie wplynie na wyglad zdjec. Czesto sesje sa robione tylko i wylacznie dla pieniedzy i pod wplywem mody pod wplywem ktorej sa obecnie polscy niedouczeni fotoedytorzy. I tak sprzedajemy sie jak prostytutki bo z czegos trzeba zyc. Jak masz inny zawod jestes bankierem i robisz foty masz czas na komentowanie na roznych blogach czy prowadzenie ich i wiesz o fotograffii wszystko to jestes tylko krytykiem a nie fotografem! Nakrecanie sie wzajemnie i klepanie sie po pupach jest tym na co was tylko stac. Zycze pomyslnosci i szczescia w waszym swiatku. HarryCaine

 • Najgorsze jest to ze wasza sposcizna prowokuje ludzi do komentowania tego… over&out

  HarryCaine

 • @HarryCaine: rozumiem, że żeby docenić dobre danie w restauracji muszę być szefem kuchni? Wyluzuj trochę:)

 • iczek@ "Czy naprawdę nie stać ich na porządną sesję FOTOGRAFICZNĄ, a nie sesję graficzną?"

  nie znam tego pisma ale jakoś nie czaję bazy i o co cho. Pewnie o to, że nie wymoczyli każdego egzemplarza w kolodionie ;))

  Tomek Pawłowski

 • oooooooooooo ja sobie wypraszam-nikt mnie po pupie nie klepie!a zdjecia sa okropne np. ten dziadek mroz.brrrrr.
  Pozdrawiam zdenerwowanych
  Lilly.

 • hahaha. Harry Caine, myślisz, ze wpusciliby w swe progi chocby największego foto-geniusza, jesli nie jest kumplem Boskiego Oliviera lub kumplem innego kumpla? :)ja w to nie wierze jakoś. ale może zróbmy eksperyment. kto wyśle portfolio, zeby ICH sprawdzić? hmm?

  i zeby jeszcze zamkneli fotoszopoedytora w kibelku, bo jesli sie dorwie do dzieł Iczka, czy innych spośród tu piszących -to też sie pod zdjęciami potem nie podpiszą :)

  za to może zarobią na błony ciete
  ol

  ale PS – nie nabierajcie się na MałegoMena- tak naprawdę to reklamowka.W założeniach programowych dla MM pisano, że chyba z 80procent nakładu ma iść do kurortów, luksusowych spa, na eventy modowe jako darmowa gazeta reklamowa. pismo zyje z kontraktów reklamowych. widocznie te pokraczne photografiki uwazane są za lepsze pod względem marketingu.Ma być krzykliwie- jak neon. nie ma więc co narzekac.tak się u nas sprzedaje produkty-biznes jeszcze niedawno złote łańcuchy na szyi nosił.

 • @aseptyczny: Zgadzam się, nie rozumiem całego zamieszania. Mnie się zdjęcia nawet podobają, chciałbym zobaczyć je na żywo w większym formacie :-)

fotopropaganda blog o dobrej fotografii