fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Ma 170 lat… wszystkiego naj!!!


Tak, moi drodzy. Wiadomości w mojej skrzynce dzisiaj rano natarczywie przypominają mi, że…
…dzisiaj swoje urodziny obchodzi FOTOGRAFIA*.

Rzecz rodzaju żeńskiego i jak wielokrotnie tutaj pisałem, posiada wszelkie cechy kobiety. Jest zaborcza, kusząca, ma piękne kształty, potrafi omamić, przeżuć, wypluć i potem znowu przytulić.

Potrafi też być wierna.
Potrafi nas cudnie hołubić.
Potrafi wynagrodzić niepowodzenia i potrafi być tolerancyjna dla naszych ułomności – zwłaszcza męskich męskich.
Nasze niedoskonałości maskuje swoją elastycznością.

Składam Ci Fotografio najserdeczniejsze życzenia wszelakiego zdrowia i szczęścia na przyszłość.
Obyś miała z nas – fotografio – pożytek równie wielki jaki Ty dostarczyłaś ludzkości na przestrzeni tych 170 lat.

Obiecuje, że będę dbał o Ciebie i będę Cię głosił gdziekolwiek mnie zaniesie. Nie zdradzę Cię tez dla bożków, które z Tobą niewiele mają wspólnego, za to mamią swą powszechnością i łatwością.

Fotografio!
Żyj nam kolejne 170 lat!

W prezencie mogę złożyć tylko Ciebie samą… :)
A więc na zdrowie…

(>>…wojownicza fotografia…<<)


*
Wynalazek Daguerre’a, nazwany przez autora dagerotypią, został przedstawiony publicznie 19 sierpnia 1839 roku w Akademii Francuskiej. Datę tę przyjmuje się umownie za dzień narodzin fotografii.

7 komentarzy

  • "…Obiecuje, że będę dbał o Ciebie i będę Cię głosił gdziekolwiek mnie zaniesie. Nie zdradzę Cię tez dla bożków, które z Tobą niewiele mają wspólnego, za to mamią swą powszechnością i łatwością…"

    Moglbys rozwinac, bo nie rozumiem?

  • Jak to [rK], nie widzisz? Iczek zakłada sektę, która upatruje zbawienia w fotografowaniu (uklęknąć) Wielkim Formatem (powstać z kolan) ludzi płci obojga w dziwnych, wygiętych pozach, przy udziale nietypowych akcesoriów – ze szczególnym uwzględnieniem piór i poroży. Potem z powodu niezrozumienia i prześladowań wyjadą do Gujany, założą Iczektown i tam popełnią zbiorowe samobójstwo podcinając sobie gardła przy pomocy błon ciętych 8×10 cala oraz szklanych płyt pokrytych (uklęknąć) Mokrym Kolodionem (powstać z kolan). ;-D

    A tak wogóle, to przyłączam się do życzeń i czekam z tej okazji na prezent – Mamijkę 7II, która już podobno leci do mnie z Hong Kongu.

  • i serdeczności z okazji… 34 lat fotografii cyfrowej. Piękny wiek… :)))

    Mariusz

  • noż fak. leżałem sobie wtedy słodko na plaży grzejąc grzeszne ciało i dostaję taki oto sms od google: 'urodziny foto' i teraz dopiero, przeglądając narosłą przez urlop patyne blogowych wpisów w czytniku "eureka!" ;)

fotopropaganda blog o dobrej fotografii