fotopropaganda blog o dobrej fotografii

“Banknoty Narodowego Banku…


…Polskiego są prawnym środkiem płatniczym w Polsce”

Taki napis widnieje na naszych złotówkach. A pisze o tym dlatego, że właśnie oglądnąłem sobie “making of” z jednej z sesji Hasselbladowych..:)

I zacząłem (dzisiaj odpuszczę Wam moje ulubione słowo: “jąłem”) zastanawiać się ile takich środków prawnych muszę mieć aby zrealizować sesję z udziałem kałasznikowa?
Oj wiem, że zaraz ktoś z Was poda mi czarnorynkową cenę kałacha w Polsce, ale proszę do tego doliczyć jeszcze koszt tego studia, aparatów i całego osprzętu, który nie ukrywam coraz częściej by mi się przydał…

Szukam więc sponsora na te środki prawne płatnicze :)

A oto i sesja:

9 komentarzy

  • Myślę, że ak-47 dałoby radę wypożyczyć – tylko trzeba mieć znajomego dowódcę jednostki ;)

  • rudolf, widać nie byłeś w wojsku ;) wystarczy szef kompanii :P

  • Takie Ak-47 na kapiszony jakie widać na wideo, można pożyczyć (pewnie za kaucją, zależy jak się umówi) w sklepach typu militaria pl i tym podobne (sporo ich się zrobiło jakiś czas temu.. a do wyboru do koloru tam zabawek co wyglądają prawdziwiej niż prawdziwe – i mają ogromny bonus do zdjęć – ważą sporo mniej – co w przypadku heroin obwieszonych bronią ma znaczenie :)

  • AK-47 jest dostępne w cenie 4tys. + wiadro naboi – taka cena obowiązuje od dawna i nie mają na nią wpływu żadne opcje walutowe na szczęście. W trójmieście bez problemu kupisz.
    Przed zakupem sprawdź czy muszka nie jest walnięta i przestrzelaj cały magazynek aż do przeładowania kolejnego.

  • To jedyna cyfra, która doprowadza mnie do dreszczy i sól mi się skrapla na karku :)

  • eee, marudzisz – cyfra to cyfra ;) jeszcze rozumiem, zebys sie podniecal pelnoklatkowym PhaseOne’m 645, a tu co – 48mm po szerszym boku , czyli raptem 2x wieksza matryca od 5d, a do tego sporo ciemniejsze szkielka. Ja sie zaczne podniecac cyfrowymi sredniakami, jak zobacze matryce rowne 6×6, a nie jakies cropy ;)

  • czarnorynkowa cena ak47 jest wyższa niż to co koncesjonowane firmy płacą agencji mienia wojskowego za sprawną broń ;-)

fotopropaganda blog o dobrej fotografii