fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Gdańscy fotografowie… do boju!


Będzie regionalnie i patriotycznie wręcz…

Słuchajcie koledzy zza miedzy trójmiejskiej. Namawiam Was gorąco, abyście przyszli na spotkanie w ramach konsultacji w sprawie Gdańska jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wiem, że w opinii fachowców szans nie mamy, a już szczególnie z takim logo, co to je wybrali nasi zdziadziali radni miasta. Niemniej warto powalczyć i zaangażować środowisko fotografów do działań na rzecz tej inicjatywy. Wprawdzie przetarg na pomysł poprowadzenia całości prac wygrał torunianin i warszawianka, ale cóż… może im się uda zrobić tutaj coś więcej niż kolejny Jarmark Dominikański.

A więc przyjdźcie na spotkanie konsultacyjne NGO 11 grudnia, godz. 18.00. Może warto posłuchać co maja do powiedzenia przedstawiciele ESK. Ja jestem bardzo ciekaw czy widzą miejsce dla fotografii w tych przygotowaniach i jakie miejsce…?!

Spotkanie konsultacyjne z NGO

Zapraszamy metropolitarne organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne i inne) zajmujące animacją i poprawą warunków społeczności lokalnych na spotkanie konsultacyjne. Odbędą się one w czwartek 11 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk.

Przewidywany plan spotkania:

1.Przedstawienie idei ESK,
2.Przedstawienie założeń projektu Gdańsk i Metropolia Gdańska 2016,
3.Rola biura Gdańsk i Metropolia Gdańska 2016,
4.Dyskusja,
5.Wolne wnioski
Szczegółowe informacje: Anna Urbańczyk, tel. 0 58 323 67 04, tel. 0 58 323 67 36, tel. kom. 0 663 87 2016,
e-mail: anna.urbanczyk@gdansk2016.eu.

Więcej na wciąż (!!??) stronie testowej (jak to możliwe skoro przetarg zakończono w kwietniu i do tego czasu nie ma strony z porządnego zdarzenia)!?
Ech… kiepsko się zaczyna..

http://www.gdansk2016.eu/pl_PL/aktualnosci/wiadomosci.html

5 komentarzy

 • No co…?:) Ja niestety nie moge zrozumieć, jak to jest, że w XXI wieku łapiąc się za organizację takiego przedsięwzięcia pozostawia się w tyle wprost fundamentalne działania marketingowse i PR..

  Strona to pierwszy krok i powinien byc zrobiony zaraz po wyłonieniu prowadzących, czyli w kwietniu. Minęło pół roku…. ludzie!

  Czy ktoś w Gdanksu słyszął cos POZYTYWNEGO na temat tego całego ESK…?! Bo jak na razie to mają marny PR związany z wybraniem tego fatalnego logo… i to na razie tyle w przedmiocie ESK w Gdańsku…

  No łapy opadają, ale nadal trzymam kciuki , bo widzę szansę za zaproponowanie czegoś sensownego. Tylko, czy ktoś będzie chciał słuchac….

 • No oba byly fatalne, to Moniki z łodeczka i sloncem nadaje sie co najwyzej na konkurs wewnatrz ASP, no uzytkowo to jakas masakra.

  To obecne woła o pomste do niebo, nop ale urzednicy wybrali.

 • Coz tu dodac… smutne to i prawdziwe. Ja akurat mam w planach przeprowadzke na poczaktu przyszlego roku do Torunia, ktory zreszta tez sie stara o eks2016. Dziwne jest to – ze Torun, male miasto, w ktorym niewiele sie dzieje – a strone i informacje ma duuuzo bardziej rozbudowane od trojmiasta. Oceniajac to przez pryzmat internetu – w Toruniu dzieje sie duzo wiecej niz w trojmiescie. Czy to ma pokrycie w rzeczywistosci? ;) usmiechne sie z lekka.
  Bedac ostatnio w Toruniu i gadajac z paroma osobami w urzedach – odnosi sie wrazenie, ze nic sie tam nie robi i nic sie nie dzieje… Ale Gdansk jak widze daje do pieca w tej materii ;) Trzeba to nazwac po imieniu… Kicha.

fotopropaganda blog o dobrej fotografii