fotopropaganda blog o dobrej fotografii

A imię jej… 666


Fotografia niejedno ma imię i dzięki koledze FUGAZZI mam okazję się przekonać, że moje poprzednie utyskiwania na wypięte tyłki w czapce mikołaja są niczym w porównaniu z pomysłowością właścicieli fabryki trumien Cafanifunebri.
Ich kalendarz nie ma sobie równych…
Niesamowite!Czy ja śnię?:)

15 komentarzy

 • W takich sytuacjach rozumiem Świat Mułzumański zarzucający nam upadek. Apogeum złego smaku. Więcej ciekawostek jest na stronach producenta …
  Paweł

 • Dziękuję :) To zaszczyt doczekać się wątku z własnego komentarza. Popatrzyłem na stronę tych od trumniastego kalendarza – rok 2009 jest jeszcze lepszy (gorszy?). Płakać już nie ma co, śmiać się nie wypada. Przy grudniu po prostu odpłynąłem jak ta Pani…
  http://www.cofanifunebri.com/2009-calendar.htm

 • Taaak… czuje, że znalazłem właśnie “niszę” na polskim rynku fotograficznym… :)
  Od jutra biorę się do rzeczy…
  Trochę to zmodyfikuje i wsadzę panienki do trumny…
  Ciekawe co na to biskupi włoscy…?:)

 • Za pierwszym razem kiedy to zobaczyszłem pomyślałem ze to robota Sailor’a ;)

 • Panie Iczku, obawiam się, że z niszą i modyfikacją nici: grudzień 2009 – panienka już jest w trumnie. Przesłanie jest jasne: nie doczekasz końca roku.
  Najbardziej mi się podoba lipiec i sierpień: bez zdjęcia z komentarzem “too much alternative”. Chwyt marketingowy?

 • O ile zdjęcia z posta samego są po prostu zupełnie dla mnie niezrozumiałe, to zastanawiam się czy istnieje jakiś podtekst tych z 2009. Niektóre są tak ironicznie a dosłownie antychrześcijańskie, że wyglądają na manifest. Łączenie kobiet, które kojarzą mi się w tej stylizacji z panienkami lekkich obyczajów z symbolem nie samego już krzyża, a Nazareńczyka, pośrednio zaś przecież Kościoła Rzymskiego odczytałbym jako głęboka obrazę gdybym identyfikował się z tą religią. Dla mnie niektóre z tych zdjęć niosą przesłanie “Kościół to dziwka”, ale może czyta się tylko to co się samemu ma już w głowie.. Dość ciekawe wydaje mi się jakby powtórzenie tymi fotkami w stosunku do watykańskiego przybytku tego co Nazareńczyk powiedział/myślał o świątyni i kupczeniu w niej, w odpowiednim rozdziale NT. Pominę poziom tych obrazków. Zjawisko samo w sobie wydaje mi się ciekawe, choć może jest w tym zasługa mojej wrodzonej złośliwości w czytaniu między wierszami. Sorki za przydługą jak zawsze dygresję.

 • Anonimowy pisze…
  Za pierwszym razem kiedy to zobaczyszłem pomyślałem ze to robota Sailor’a ;)

  Dokładnie :-)))
  Gdyby to jednak tylko on taką ‘sztukę’ uprawiał, to życie byłoby piękne…

 • Co tu dużo mówić, szkoda że fotograf taki słaby i nie wykorzystał lepiej tematu. Półnaga ładna kobieta, trumny, piekny plener. Ciężko coś takiego spieprzyć (fotograficznie)- im się udało. kadry koślawe że heje! A temat w porządku, nasz współczesny świat jest na prawdę piękny ! (przez tą różnorodność)

 • @karolina – ten backstage jest świetny! :) Te ruchy, te modelki, te ramiona i spódniczki… ech…. wielki świat reklamy…
  ;)

fotopropaganda blog o dobrej fotografii