fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Warszawskie klimaty,,,


Narzekałem ostatnio na poziom zdjęć, które otrzymały nagrody w konkursie organizowanym przez pewne gdańskie gremium zrzeszone wokół GGF.
Dzisiaj mam okazję porównać zdjęcia gdańskich fotografów, z tymi fotografów warszawskich.

No i kurcze, pomimo mojego patriotyzmu regionalnego i niezwykłego przywiązania do najodowanego powietrza mojego miasta, składam czapeczkę w kwadracik i zwijam niewinnie w prawej ręce kołysząco obniżając głowę w ukłonie przed tymi z Warszawy…

Poziom wyższy osiągnęli stołeczni pasjonaci fotografii, a wybór dokonany przez portal F jest moim zdaniem najlepszą przedstawioną propozycją pośród laureatów. Może nie są to dzieła wybitne, ale lepsze od gdańskich…

fot.: Artur Wojciechowski (wyróżnienie Fotopolis)

Nagrodzone prace TUTAJ.

Ja tylko dodam, że pierwsze miejsce jest dobre bardzo, ale już przejadły mi się trochę te niby streetowo, urbanistyczne widoczki wyalienowanych ludzików i ręce poobcinane kadrem. Sztampa i ograne klimaty. Ładnie, ale bez uniesień.

5 komentarzy

  • Warszawa za to zajęła jakieś słabe (nie wiem czy nie ostatnie, ale nie chcę skłamać) miejsce w konkursie na miasto, w którym mieszkańcy są najżyczliwsi.

    No ale równowaga musi być, raz na minus, raz na plus ;).

  • Wiesz, nie chce wyjść na obrońcę Warszawy, ale podejrzewam, że to słabe miejsce wynika z tego, że warszawiaków w Warszawie to jest pewnie ze czterech :)

  • przed chwilą widziałem to zdjęcie w linku z newslettera F. i nadal mam jedno wrażenie: wszystkie objawy mojego małego lęku wysokości.. znaczy zdjęcie na mnie działa niewątpliwie, nieprzyjemnie, ale skutecznie.

  • przepraszam za OT, ale warto sobie zerknąć na plfoto.com/amnesty.html
    zaskoczyło mnie to, że mimo iż nie przepadam za reporterką krwii i nie spodziewam się wiele po plf, to znalazłem sobie zdjęcie, na które rzeczywiście chciałem zagłosować, i które prawdopodobnie zapamiętam na lata. polecam.

fotopropaganda blog o dobrej fotografii