fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Rugby kobiet… postscriptum

Pamiętacie te moje zdjęcia dziewczyn/rugbistek z klubu Arka Gdynia…?!

Miałem wtedy cichą nadzieję, że może dzięki paru informacjom wśród lokalnych znajomych zainteresują się tym media. No i okazuje się, że temat podchwyciła/przechwyciła Gazeta robiąc własną wersję spojrzenia na rugby kobiet – z czego w sumie się bardzo cieszę.

Efektem jest sesja zdjęciowa i reportaż w dzisiejszej GW Trójmiasto. Dziewczynom gratuluje tak dużego (olbrzymiego – cała rozkładówka) materiału, bo chodzi właśnie o nagłośnienie tej dyscypliny….
Szkoda, że nie w wydaniu ogólnopolskim.

Zdjęcia zrobione przez Rafała Malko i Dominika Sadowskiego w klimacie “ciężkim”, w akcji, nie są najgorsze. A nawet mi się kilka podoba. Część zbyt sztuczna jak na pozowaną dynamikę, ale jest ok. Zdjęcie kolorów i wyprany efekt miał wzmacniać efekt “raw” :)

Całość sesji tutaj: http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35635,5567310,Kobiety_z_jajem.html

Z pewnością są to zdjęcia inne niż widywane codziennie na łamach GW, a to już dużo :)

Gazeta Wyborcza Trójmiasto, “Kobiety z jajem”
tekst: Adam Mauks
foto: Rafał Malko, Dominik Sadowski

PS
Całe założenie mojej sesji było trochę bardziej “ideowo-portretowe” i opierało się na dyptyku i wyglądało tak:
Całość moich portretów www.piotrbiegaj.com

7 komentarzy

 • Zajebiste. Ale twoje zajebisciejsze. Chcialbym kiedys nauczyc sie tak fotografowac ludzi. Szkoda tylko, ze nie zrobiles tryptyku. Byloby bardziej klasycznie i intrygujaco.

 • Teraz widzac co pokazal SimOn zastanawiam sie – dlaczego Iczku dla zilustrowania swojego wpisu dales najmniej dynamiczne i nienajciekawsze zdjecie?

 • @Halogenek – bo mi się w skanerze mieścił tylko ten format :)
  No i dziecko tam jest… fajne :)

  @SimOn – dzięki za link

 • Twoje lepsze bardziej naturalne i mniej wymuszone w moim przekonaniu. Temat ciekawy i daleki od banału. Projekt Gazety bardziej w estetyce reklamowej, co mnie nie przekonuje.

 • @Grisza – ja myślę, ze charakter materiału w Gazecie odpowiada obu stronom… zwłaszcza zespołowi, któremu zależny na działaniach PR…
  Chyba się Gazeta wpisała w to zapotrzebowanie… skądinąd słusznie mając na uwadze promocje tak niszowych dyscyplin…

  Dla mnie trochę “ciężki” jest natomiast tekst…

 • Tekst trochę kwadratowy, zbudowany na wypowiedziach dziewczyn, pomyślałem sobie, że taka konstrukcja byłaby bardziej odpowiednia do prezentacji multimedialnej złożonej ze zdjęć i dźwięku w tym wypowiedzi zawodniczek. Co do charakteru materiału ja po prostu wolę bardziej surowe podejście, mniej estetyzujące

fotopropaganda blog o dobrej fotografii