fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Fotografia kolekcjonerska…

Moi Drodzy!

Zwracam się do Was w bardzo oficjalny sposób, bo i sprawa poruszana przeze mnie jest bardzo poważna. Nie tylko, mam nadzieję, dla mnie, ale również dla tych wszystkich, którzy cenią sobie pierwiastek dotyku ludzkiej ręki w fotografii. Pierwiastek ów pozwala bowiem nazwać wybrane fotografię, dziełami sztuki lub po prostu sztuką. Dzięki Bogu, są jeszcze na tej planecie ludzie, dla których papier barytowy i wywoływacz zamknięty w butelce ma większa wartość niż plastikowa karta pamięci i ekran monitora.

I do tych właśnie osób się zwracam, nie pomijając wszak tych, którzy niekoniecznie sami moczą ręce w utrwalaczach, ale duchem czują, że odbitka ma znaczenie dla duszy (parafrazując Białoszewskiego – “Sufitowość ma znaczenie dla duszy”).


Kochani!

Proszę Was w tym miejscu o przesyłanie do mnie wszelkich znalezionych przez Was informacji na temat Fotografii Kolekcjonerskiej w Polsce. Materiały gotowe w postaci plików, linki do miejsc w sieci, gdzie znajdują się materiały na ten temat. Począwszy od definicji, głównych założeń kolekcjonerstwa, aukcji, dzieł, techniki wykonywania odbitek kolekcjonerskich, wydarzeń związanych z rynkiem kolekcjonerskim…. słowem wszystkiego, co pozwoli stworzyć w sieci jedno miejsce z takimi informacjami i zogniskuje środowisko ludzi tym się zajmującymi. Wiem, że takie miejsca są, szukaniu ich poświęciłem ostatnie tygodnie. Jednak jest to wszystko bardzo rozproszone. Chcę to złączyć pod jednym adresem.

To zadziała. Uwierzcie mi. Obecnie niestety nie widzę takiego jednego miejsca. ZPAF, który teoretycznie mógłby pełnić rolę mecenasa takiego środowiska (wydawało by się to całkiem naturalne) zupełnie zagubił się w swojej roli w Polsce i w swojej przeszłości. Totalny marazm tego środowiska przeraża :(

A przecież można zbudować rynek fotografii w Polsce, tej wiszącej w galeriach, tej zaawansowanej duchowo. Jak widać na przykładzie organizowanych aukcji… można.

Dajmy jednak ludziom podstawy nauki o kolekcjonerstwie zdjęć.
Zaciekawmy ich.
Edukujmy.
Od podstaw.
Organicznie.
Sami siebie zresztą też.

Fotografowie!

Czekam na Waszą pomoc. Na wszelkie informacje na temat kolekcjonerstwa fotograficznego w Polsce. Jednak nie tego z Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku, ale tego które powinno znaleźć się w galeriach, muzeach.
Postaram się to złożyć w jednym miejscu w sieci.
Pomożecie…..?

Czekając na Wasze wsparcia, pozdrawiając wszystkich –
iczek

Kontakt: pb@piotrbiegaj.com

1 komentarz

  • Dobry pomysl.
    I celna uwaga na temat ZPAF.
    Obecnie nie jestem za bardzo w temacie – podoba mi sie idea. Jesli znajde dla siebie w tym jakas role – albo jesli ktos znajdzie ja dla mnie – na pewno sie wlacze.
    Trzymam ksciuki.

fotopropaganda blog o dobrej fotografii