fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Ilford will not be producing Polaroid film.. :(

Koledzy z grupy “Polaroid 55” z Flickr wysłali list do Ilforda w sprawie możliwego kontynuowania produkcji materiałów Polaroid. Wcześniejsze zapowiedzi sugerowały, że taka kontynuacja byłaby możliwa. Niestety, już wiemy, że nie. Poniżej fragment listu z firmy ‘HARMAN Technology Limited’, która jest właścicielem marki Ilford oraz link do całego listu.
Ech…. :(:(

~~~~
HARMAN’s Chairman, Howard Hopwood said: “The processes involved in the manufacture and assembly of professional instant sheet film products are very demanding and it would require substantial investment to re-establish them at HARMAN technology’s site in Cheshire, England. When compared with current and projected sales for the products, it was clear that such an investment could not be justified”
~~~~

http://www.flickr.com/groups/polaroid55

1 komentarz

  • To było jasne od początku i — co ciekawe — po raz pierwszy chyba spotykam się z oświadczeniem jakiejś firmy, które jest w 100% zgodne z prawdą :)

    Dobrze jednak, że chłopaki i dziewczęta spróbowali.

    Jasne jest od momentu zarzucenia produkcji, że tylko Fuji może ją przejąć, tylko oni nie musieli by inwestować we wszystko od początku.

fotopropaganda blog o dobrej fotografii