fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Polska Fotografia za miliony dolarów… ?:)

fot.: Sławoj Dubiel


… może kiedyś, ale tymczasem – promujmy sztukę fotografii wspólnie!

Dlatego publikujmy wszędzie gdzie się da informacje o przedsięwzięciach, które mogą popchnąć polską fotografię choć trochę do przodu, np.: w kierunku uznania jej w świecie kolekcjonerskim za ‘współważną’ malarstwu.

Dlatego powtarzam już widzianą i odtrąbioną na innych blogach i stronach informację o III aukcji Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej.

Za opisem ze strony:
“Aukcja obejmuje swoim zakresem prace autorstwa wybitnych fotografów, prezentując historię tej dziedziny sztuki w Polsce w sposób przekrojowy: z naciskiem na dorobek najciekawszych twórców z okresu ostatnich 40 lat (…) Do jej kolejnej edycji zaprosiliśmy zarówno tych, których fotografie zyskały nabywców, jak i tych, którzy jeszcze nie zostali docenieni przez kolekcjonerów, a wartość artystyczna ich prac zdecydowanie ich do tego predestynuje.”

To ostatnie zdanie trochę mi zgrzyta. Może to wrodzona “czepialskość”, ale jak oglądałem katalog z zeszłego roku, to dobór fotografii na aukcję był dla mnie zagadką totalną. Chciałbym poznać klucz jakim kierują się organizatorzy. Bo czasami ciut żenada pachniał zeszły rok…
Trzymam jednak kciuki i chyba się wybiorę… 9 kwietnia licytacja!

3 komentarze

fotopropaganda blog o dobrej fotografii