fotopropaganda blog o dobrej fotografii

Fotografia kolekcjonerska

Nie drukowałem do tej pory moich zdjęć. Kilka wydruków na swoje potrzeby to było wszystko. Postanowiłem jednak zachować swoją fotografię w formie trochę bardziej tradycyjnej i wszedłem w świat wydruków kolekcjonerskich z pełnymi wymaganiami odnośnie papieru, pigmentów, certyfikatów i zasad opisu.

Oczywiście te odbitki/wydruki są przeznaczone także na sprzedaż i mam nadzieję, że kilka osób uzna, że warto zainwestować w bardzo limitowane serie wydruków kolekcjonerskich. Do swoich zdjęć wybrałem papier Hahnemühle oraz pigmenty Canon Lucia Pro. Można powiedzieć, że obecnie trudno o lepsze materiały do tego typu odbitek. Przyjąłem założenie, że każda odbitka kolekcjonerska jest ograniczona do 5 wydruków w serii, nie więcej. Chciałbym zachować pewną ekskluzywność tych prac. Każdy wydruk sygnowany jest oryginalnym certyfikatem autentyczności Hahnemühle wraz z hologramem na plecach odbitki i drukowaną informacją z drugim hologramem o tym samym numerze i moim podpisem.

Odbitki kolekcjonerskie

Samo wejście na rynek kolekcjonerski jest bardzo trudne. Tutaj nie wystarczy zrobić odbitki i wrzucić post na stronie www. To jest całe wielkie środowisko artystyczno-biznesowo-galeryjne. Nie mam złudzeń, że bez pracy własnej, uczestnictwa w wydarzeniach, znalezieniu pośredników galeryjnych i całego tego “bycia” moje odbitki będą po prostu zdjęciami wydrukowanymi zgodnie z zasadami sztuki, ale nie znajdą się w obiegu kolekcjonerskim.

Niemniej, można je kupić, czytaj: zainwestować w nie i cieszyć się zdjęciem, które za 100 lat będzie wyglądało tak samo, a jego wartość… kto wie, może poszybuje w kosmos! :)

Przygotowałem podstronę w ramach bloga, gdzie możecie przejrzeć wybrane do wydruków zdjęcia. Każde z nich wyceniane jest indywidualnie po przesłaniu zapytania do mnie.

fotopropaganda blog o dobrej fotografii