DIY LF, czyli zrób se sam kamerę LF

DIY LF, czyli zrób se sam kamerę LF 150 150 FotoPropaganda

Świat podaje mi na tacy praktycznie już wszystko.

Zaczęło się na dobre w roku 1990 na warszawskim Ursynowie, gdzie powstał pierwszy w kraju sklep firmy IKEA. I zaczęło się.
Polacy nauczyli się skręcać samodzielnie meble. Ileż było zabawy przy pierwszej szafce, z pierwszą instrukcją i koniecznością zakupu kluczy imbus, które były do tej pory raczej używane w warsztatach zegarmistrzowskich. Potem poszło już górki.
Samo-jedzenie w fast foodach. Samo-rozmawianie przez telefon komórkowy, który wkrótce zaczął posiadać kalendarz, stoper, wagę, ciśnieniomierz, aż w końcu… aparat :) Wszystko jest nam podawane do ręki jeśli nie gotowe do użycia, to do złożenia samemu przez każdego. Ostatnio widziałem aparat z lego do złożenia samemu i ponoć działa. Samemu zaczęlismy rezerwować bilety w sieci, samemu bookować bilety lotnicze i wybierać samemu miejsce w kinie. A dzisiaj…

A dzisiaj.. zobaczyłem Bulldog Camerę. Aparat wielkoformatowy dostarczany w częściach do samodzielnego sklejenia i złożenia. Ponoć 25 minut. Jak w IKEA. Do IT Yourself.
Trochę takie składanie modeli samolotów. Każdy dzieciak w Gdańsku, za mych czasów szczeniackich, łaził na Powroźniczą do sklepu modelarskiego kupując modele i było w tym klejeniu magicznego coś. Może i to jest równie magiczne, a w odróżnieniu od modeli samolotu, można tego używać potem do robienia doskonałych portretów. W końcu aparat wielkoformatowy to tylko skrzynka. Pusta skrzynka. Kompletnie bez znaczenia z czego zrobiona :)

Jak się łatwo buduje możecie sprawdzić na filmie :) No po prostu zabawa na całego. A więc… chcecie kamerę? Nie kupicie już jej raczej, bo firma ich nie sprzedaje już, chociaż widziałem na alledrogo jakąś ostatnio. Proszę pamiętać, że aparat w zestawie nie zawiera obiektywu i płytki do niego, ale korzysta się z klasycznych płytek 4×4. Na forach zagranicznych są zdecydowane uwagi, co do jakości aparatu zrobionego z płyt MDF :) , co by nikt nie pomyślał, że coś tutaj reklamuje… :)

Obecnie takie aparaciki można znaleźć na: http://www.pinholesolutions.co.uk/camera_kits.html ,