Cato Lein na długi weekend


Kilka dni temu (27 kwietnia) zakończyły się w Gdańsku kolejne już “Gdańskie spotkania tłumaczy literatury“. W tym roku, przy okazji wydarzenia, możecie też posilić się strawą wizualną. W Gdańskiej Galerii Miejskiej (filia przy ul. Szerokiej) zawisła wystawa norweskiego z pochodzenia, a szwedzkiego z życia fotografa Cato Leina. Portrety znanych pisarzy oraz , jak zawsze mniej znanych, tłumaczy tychże pisarzy wiszą w godziwych rozmiarach na ścianach galerii i dowodzą, że takie portrety, takie formaty, oglądane nawet przez szybę (za późno wczoraj się zjawiłam) mają naprawdę moc! Niewątpliwie, wystawa jest godna polecenie na zbliżające się wolne dni, tylko sprawdźcie godziny otwarcia.

Jeśli chcecie poznać filozofię fotografowania Cato, to zapraszam do lektury Tygodnika Powszechnego z 24 stycznia br., gdzie w materiale zapowiadającym “Spotkania tłumaczy” portrecista przedstawia swoją wizję portretu.

Paul Auster, fot. Cato Lein Paul Auster, fot. Cato Lein

piotr biegaj, iczek

Z fotografią żyję, budzę się i zasypiam by znowu się obudzić. Fotografia ciekawi mnie, złości mnie i zdumiewa pomimo upływu lat i ujęć. Ten blog, to cześć moich zmagań z fotografią zamknięta nie tylko w zdjęcia, ale też teksty. Zapraszam!

Znajdź mnie: