Sotheby's i Polaroid Collection

Mam nadzieję, że wszyscy przygotowali już karty kredytowe i mają opłacone łącza telefoniczne z domem aukcyjnym Sotheby’s ?:)

W dniach 21 i 22 czerwca odbędzie się tam aukcja kolekcji Polaroid. Chyba obejmuje ona najbardziej znane zdjęcia wykonane tą techniką.

Ta kolekcja obejmuje ponad 1000 zdjęć, których spora część stała się ikoną samego stylu, jak i portretowanych osób czy przedmiotów.
Wynalazek Edwina Landa zawitał pod strzechy takich twórców jak: Chuck Close, David Hockney, Lucas Samaras, David Levinthal, Robert Frank, Robert Mapplethorpe i oczywiście Ansel Adams, który stał się rzecznikiem tej filozofii fotografowania i przyjacielem Landa.

Więc przygotujcie kasę… :)

Szczegóły: http://www.sothebys.com/minisite/polaroid/events.html
Onlajnowy katalog pod TYM adresem.

Najdroższe zdjęcie w cenie wywoławczej to Adams. Poniżej inne przykładowe.

PS
Duż

o więcej na temat Polaroid znajdziecie na blogu Duże Formaty

PS2
No to mały update…. najwyższą cenę na aukcji uzyskało zdjęcie Ansela Adamsa “CLEARING WINTER STORM, YOSEMITE NATIONAL PARK”, poszło za 722,500 USD.
Pozostałe wyniki…

piotr biegaj, iczek

Z fotografią żyję, budzę się i zasypiam by znowu się obudzić. Fotografia ciekawi mnie, złości mnie i zdumiewa pomimo upływu lat i ujęć. Ten blog, to cześć moich zmagań z fotografią zamknięta nie tylko w zdjęcia, ale też teksty. Zapraszam!

Znajdź mnie: