Album dla Gdańska III – człowiek!

Album dla Gdańska III – człowiek! 150 150 FotoPropaganda

Jak widać, organizatorzy konkursów jednak się uczą i chyba wsłuchują w głos z zewnątrz czeluści muzealnych :) Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego “Album dla Gdańska III” dotyczyć bowiem będzie ludzi w Gdańsku. Po zeszłorocznym zmasowanym ataku fotografów architektury (wygrały prawie wyłącznie fotki budynków – najczęściej rozwalonych), tym razem organizatorzy zapewniają, że konkurs:

“”

Wprawdzie to powoduje, że zarówno sam konkurs, jak i organizatorzy będą obciążeni większą odpowiedzialnością za powzięte decyzję, ale i chyba zawęzi trochę ilość uczestników. Sfotografować blok, sklep czy most jest o niebo łatwiej niż człowieka… jestem więc bardzo ciekawy efektów.

Niestety w regulaminie nie podano podstawowej dla uczestników informacji na temat tego kto jest w jury konkursu…? Na moje zapytanie, organizatorzy odpowiedzieli, że:

“”

Poinformuje jak tylko uzyskam info od organizatorów, bo wprawdzie obowiązek to nie jest, ale po prostu zwykły dobry obyczaj nakazuje podanie tych danych. Zwłaszcza, że jak rozumiem, w związku ze zmianą tematyki w tej edycji w jury pokażą się osoby, które są związane jakoś z takim charakterem prac. No i prestiż…

Nie wiedzieć czemu organizatorzy postanowili zróżnicować kategorie uczestników na “profesjonalnych” i “amatorów”. I tutaj moje wielkie zdziwienie, bo w kategorii profesjonalni znaleźli się: “studenci, absolwenci szkół artystycznych, czynni fotografowie, reporterzy”, a amatorzy to: “amatorzy z Polski i zagranicy”. Ciekawy podział, którego kompletnie nie rozumiem..?!

Rozróżnienie jest tym bardziej nielogiczne, że obie nagrody pierwsze są tej samej wartości w obu kategoriach – po 5 tyś. zł.

Po co wprowadzać taki podział? Nie rozumiem idei.

Ale to tak na boku… gorąco polecam wzięcie udziału w tym konkursie! Koniecznie…